С ритъма на тъпана започна фестивалът на традиционните хорá "На армане с тъпане“ в Разлог. Градът се превърна  в сцена на българската традиция, песен, музика и танц.

С впечатляващ празничен концерт на ДФГ "Филип Кутев“ бе дадено началото на XV-ото издание на Фестивала на традиционните хорá "На армане с тъпане“ – събитие, което събира поколения, съхранява фолклорното богатство и превръща града в празник на живото българско наследство.

Официално приветствие към участниците, гостите и жителите на Разлог отправи зам.кметът на Община Разлог инж. Гергана Костова. Тя подчерта значението на фестивала, който вече петнадесет години утвърждава Разлог като място, където българските традиции и фолклор продължават да живеят.

С признателност за приноса към опазването и развитието на българския танцов фолклор, от името на кмета на Община Разлог инж. Красимир Герчев бе връчен плакет на доц. д-р Георги Гаров – директор на фестивала, за неговата всеотдайност и дългогодишна работа в утвърждаването и развитието на събитието.

След концертната програма, площадът оживя с откритото народно веселие "Веселие на армане“, в което жители и гости на града се хванаха на хорá и показаха, че традицията е жива и обединяваща.

Фестивалната програма продължава и на 27 юни с още музика, танци и срещи с фолклорни състави от България, Дания и Нидерландия, които ще представят красотата на различни фолклорни региони под съпровода на оркестри и изпълнители.