Рибен фест "Поморие“, организиран от местната администрация и НЧ "Просвета 1888′, започва от днес в морския град.
Идеята на фестивала е чрез концерти, презентации на рибни ястия, театрални скечове и занимания за най-малките да бъде представена част от живота и занаята на рибарите. Фестивалът се организира за трета поредна година и цели да насърчи развитието и да популяризира рибарството на територията на община Поморие.
Събитието започва в 16;00 ч. на 24 юли с художествен пленер "Рибен фест“ в Градска художествена галерия "Дечко Стоев“.
На 25 юли програмата продължава в 20:00 ч. на площад "Св.св. Кирил и Методий“, където ще има дегустация на рибни деликатеси и на вина.
В 20:30 ч. за "морето – най-голямото събитие“ разказва театрално-музикална програма, поднесена от местни артисти и вокално трио "Deja Vu“- Миро Станчев, Бранимир Недков и Дражо Бошнаков.
Съботният ден ще обърне внимание на децата. От 11:00 ч. в пространството около галерията ще започне "Златната рибка“ – празнично шоу с рисуване, игри и състезания.
Вечерта ще бъде представена и изложба от пленерните творби в 18:00 часа.



09:11 / 24.07.2025
1345





