Полицията в Бобов дол разследва случай на отровени кучета, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР – Кюстендил. Сигналът е подаден снощи, след 22.00 часа. Открити са два трупа на кучета в тревната площ на улица "Иван Вазов“ в града.

Подаващият сигнала имал съмнение, че животните са отровени. Полицейска група е извършила оглед на място, труповете на животните са предадени на ветеринарен специалист.

Досъдебно производство е образувано по случая, уведомена е прокуратурата.