Екипът на столичния район "Студентски“, 8 СУ "Васил Левски" и 55 СУ "Петко Каравелов" отбелязаха "Деня на розовата фланелка“ – световен ден за борба с тормоза в училище, съобщиха от районната администрация.

"Не! на тормоза в училище! Всеки има право да се чувства сигурен и приет“, написаха от 8 СУ "Васил Левски“ по повод отбелязването на "Деня на розовата фланелка“ в училището.

"Голямото междучасие беше озвучено от "Imagine" на Джон Ленън и учениците бяха облечени в розово, за да изпратят посланието си: Агресията и тормозът нямат място в училищната общност“, допълниха от училището.

Сърце на доброто

"За поредна година ученици и учители от 55 СУ "Петко Каравелов“ са част от Световния ден за борба с тормоза в училище. С импровизиран флашмоб 55-о СУ "Петко Каравелов“ заяви своята нетърпимост към насилието и тормоза в училище", написаха във социалната мрежа.

Местната комисия за борба с противообществени прояви (МКБППМН) към СО-район "Студентски“ и отд. "Образование, социални дейности, култура и спорт“ проведоха занимания с петокласници от 55 СУ "Петко Каравелов“. Целта на неформалното обучение беше да се запознаят учениците с видовете тормоз в и извън училище и как да се противодейства в такива ситуации.

"Запознахме младежите с институциите към които могат да се обърнат и с горещата денонощна телефонна линия на Държавна агенция за закрила на детето.

Чрез форум театър пресъздадохме и променихме изхода от реални ситуации, в които те са били засегнати пряко или са станали свидетели", добавиха още те.