Първокурсници от Факултета по фармация във Варна участваха в образователен проект в Музея по история на медицината

©
Иновативният образователен проект беше и част от традиционната активност, включена в рамките на учебната дисциплина в първи курс – "История на фармацията".
70 бъдещи фармацевти бяха разделени по групи и всяка от тях беше посрещната от уредниците в музея Тонкова и Грозданов, като те им предоставиха и разяснения относно експозицията и експонатите в нея. Всеки студент в края на своето посещение трябваше да отговори на няколко въпроса в дигиталната уеб базирана платформа за обучение, която специално беше разработена за администриране и статистика на образователния проект.
Образователният проект акцентира върху това как използването на различни дигитални решения от студенти в МУ-Варна може да направи занятията по-интересни и да изгради навици за употреба на приложни софтуерни инструменти и устройства. Фокусът е върху модела за самоусъвършенстване, автоматичния контрол, игнорирането на субективен елемент и принципа на геймификацията за получаване на знания.
Дигиталната концепция на обучение в музея е разработена от преподавателите по дисциплината "История на фармацията" доц. Анна Тодорова и доц. Евгени Григоров. Тя представлява стандартизиран алгоритъм от базови локации, изпълнени с важна и полезна информация, като към тях са структурирани задания на тестов принцип, където всеки студент сам трябва да отговори на формулираните въпроси.
Преподавателите, като администратори на проекта, автоматично получават резултатите в предварително изградена и структурирана база данни.
Екипът на Катедра "Организация и икономика на фармацията" изказва своята благодарност за реализацията на проекта на ръководството на МУ-Варна.