Жителите на Кюстендил ще имат възможност да гледат безплатно филма "Един грам живот“ от днес 26 юни. Това съобщиха за ФОКУС от Община Кюстендил. Прожекциите са част от голям социален проект, посветен на превенцията срещу употребата на наркотични вещества сред младите хора.
Лентата ще се върти всеки ден от 17:30 часа в "Кино в театъра“ – Кюстендил, а входът за всички желаещи е свободен.
Социалният проект има за цел да предизвика размисъл и обществена отговорност, насочвайки вниманието към рисковете от зависимостите и нуждата от по-добра комуникация с младежите. Специален акцент в историята е поставен върху ролята на родителите и семейството като ключов фактор в ранната превенция и изграждането на здравословна среда за подрастващите.
Безплатните прожекции се организират от Превантивно-информационния център по наркотични вещества, със съдействието на Община Кюстендил. Инициативата е част от дейностите за изпълнение на националната политика и мерките на общинско и областно ниво за борба срещу злоупотребата с наркотици.



09:00 / 22.06.2026
286





