Служители в градския транспорт в Русе излизат на протест. Хората настояват за осигуряване на средства от бюджета за поне 5% увеличение на основните месечни заплати със задна дата от 1 януари.
Работещите в сектора се събират пред депото, след това се очакваше да блокират движението на основно кръстовище на булевард "Трети март". Първоначалният план обаче се осуети и от КНСБ смятат, че някой се опитва да саботира протеста.
"Наредено е на шофьорите да не минават през кръстовището, където трябваше да протестираме. Пренасочват автобусите и тролеите, а затова ние взехме решение да отидем пред "Арена Русе", каза пред NOVA Иван Енчев.



10:16 / 10.03.2026
1821





