Хора започнаха да се събират пред Министерския съвет в столицата, за да изразят своето недоволство от упралвението на кабинета "Радев". Малко повече от 900 души са заявили участието си в протеста в социалните мрежи, а около 8 000 са изявили интерес към събитието. Стартът му бе обявен в 18:30 тази вечер.
"Радев е не само българският Орбан. Той е и българският Янукович. Управлението на такива руски агенти води до война, ако не бъдат свалени навреме", твърдят организаторите. Според тях кабинетът не успя нито да предприеме действия срещу олигархията, нито да отговори защо всички продължаваме да плащаме по половин милион на ден на "Боташ", нито да предложи приличен държавен бюджет.
Демонстрацията протича мирно под слогана "АНТИрадев".



18:48 / 27.06.2026
1561



