Служителите от Дирекция "Местни данъци и такси“ и Общинско предприятие "Обредни дейности“ в Перник излязоха днес на едночасов протест.
Те настояват за увеличение на основните заплати поне с 10%; да започне изплащане на ДВПР на всяко тримесечие и за получаване на ваучери за храна в размер на 55 евро всеки месец, а не както до момента – на тримесечие.
Според Конфедерацията на независимите синдикати в България, работещите са изпратили три писма с искане за среща с кмета на общината Станислав Владимиров, но без резултат.



13:39 / 05.02.2026
1908





