Припомняме, че кръстовището на бул. "Трети март“ и ул. "Ген. Никола Рибаров“ ще бъде блокирано днес от 9 ч., заради протеста на Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ. В заявлението си организаторите са обявили затваряне на кръстовището до 18 часа, съобщи Община Русе.
Поради тази причина се налага временна промяна в маршрутите на шест линии от "Общински транспорт“.
Линии № 2, № 9 и № 24 няма да достигат до спирка "Бор“ и да тръгват в обратна посока от спирка "Млекозавод“, а ще отиват до спирка "Сент Уан“ и в обратна посока ще тръгват от спирка "Гимназия по корабостроене“.
Линии № 6, № 16 и № 19 след спирка "Сент Уан“ ще продължават по следния маршрут:
Спирка "Сент Уан“ – ул. "Стефан Стамболов“ – пътен възел "Охлюва“ – бул. "България“ – спирка "Метро“, след което линии № 6 и № 16 ще продължават по маршрутите си.
В обратна посока линии № 6, № 16 и № 19 след спирка "Метро“ ще продължават по следния маршрут:
Спирка "Метро“ – бул. "България“ – пътен възел "Охлюва“ – ул. "Стефан Стамболов“ – бул. "Мидия-Енос“ – ул. "Николаевска“ – спирка "Гимназия по корабостроене“, след което трите линии ще продължават по маршрутите си.



10:52 / 10.03.2026
6084




