Приключиха Общинските ученически игри в спортовете шахмат и хандбал, съобщиха от дирекция "Спорт" към Община Варна.  В шахматния турнир при малките ученици 5-7 клас за участие се явиха 8 отбора, а при по-големите ученици 8-10 клас - 7 отбора. След изиграването на всички срещи по системата всеки срещу всеки, класирането при 5-7 клас е следното- първи са МГ "Д-р Петър Берон“, следвани от III ОУ "Ангел Кънчев“ и на трето място - СУ "Гео Милев“. Във възрастовата група - 8-10 клас, победители са също МГ "Д-р Петър Берон“, следвани от ПГКМКС "Акад. Благовест Сендов“ и Първа езикова гимназия.

В многофункционалната спортна зала на Първа езикова гимназия се състоя финалната среща по хандбал за ученици от 11-12 клас юноши. По-добри се оказаха спортистите от Професионална техническа гимназия, които надиграха само с една точка съперниците си от ВТГ "Г. С. Раковски“.

Победителите в Общинските ученически игри във всички спортове продължават участието си в областните състезания. До 31 януари всички училища трябва да подадат заявка за "Ученическа купа Варна“ и Спортен празник "Бързи и сръчни“, които се провеждат в седем вида спорт /мини футбол, волейбол, стрийтбол 3х3, лека атлетика, шахмат, тенис на маса, плажен волейбол/, припомнят от спортната дирекция.