Заместник-кметът на Благоевград Боряна Шалявска и директорът на Градска художествена галерия Иван Милушев откриха изложбата с творби, създадени по време на тазгодишния "Симпозиум по живопис Благоевград", пленер 2026.
В продължение на девет дни в Благоевград работиха 12 автори, които представиха своите творчески търсения по темата "Живописната технология в съвременното изкуство“.
Под кураторството на Сашо Стоицов и Иван Милушев в пленера участваха Алена Милева и Ники Шушелов (тандем), Боря Шапшалова, Вивиен Франсоа-Митч, Мартин Ушатов, Мила Янева-Табакова, Михаела Зоева, Светлана Мирчева, Стоян Йоргов-Теката, Страхил Пенев, Шантал Мейс и Явор Костадинов.
Работейки с различни материали, техники и художествени подходи, участниците създадоха нови произведения, част от които ще обогатят колекцията за съвременно изкуство на Благоевград.
С всяко издание колекцията се разраства и се приближава към голямата цел – създаването на Музей на съвременното изкуство в Благоевград.




13:27 / 22.07.2026
190





