Екип на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението“ в Кюстендил реагира на необичаен сигнал за змия, скрила се в лек автомобил в центъра на града, предава репортер ФОКУС.

Леката кола с чуждестранна регистрация беше паркирана на един от градските паркинги. Минувачи забелязват влечугото да се показва изпод предния капак и веднага сигнализират за опасността.

На място пожарникарите претърсиха обстойно автомобила. Те уловиха успешно змията и я извадиха от колата, след което тя беше пусната на безопасно място извън Кюстендил.