Във връзка с високите температури служители на звено "Инспекторат“ към Община Благоевград и Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението“ извършват обходи в района на горските територии и малките населени места в общината, информират от Общината.
Целта е да се предотврати паленето на огън на нерегламентирани места и възникването на пожари.
Горските пожари са изключително опасни за околната среда.
Статистиката показва, че в 1 % от случаите горските пожари се причиняват от мълнии, а в останалите 99 % причина за огнените бедствия е човешка небрежност.
Община Благоевград призовава гражданите да бъдат внимателни при разходки сред природа, да не палят огън и да не изхвърлят отпадъци.



11:45 / 19.07.2024
1470





