Последен училищен звънец за абитуриентите на СУ "Св. св. Кирил и Методий" – Симитли

©
Пъстрото тържество, посветено на абитуриентите, събра в двора на училището всички негови възпитаници, учители, както и родители на дванадесетокласниците. С аплодисменти бяха посрещнати зрелостниците и техния класен ръководите – г-жа Мария Иванова. Абитуриентите бяха съпроводени до сцената от първокласнички, които символично ги изведоха от училището по пътя към живота на вече зрелите хора.
Дванадесетокласниците завършват профил "Софтуерни и хардуерни науки с интензивно изучаване на английски език“. Всеки от тях днес символично напусна училището с гордо вдигната глава, със сърца, пълни мечти и с увереността, че ще направят света по-добро място. С вдъхновяващо обръщение, изпълнено с гордост от успехите и старанието на младежите през всичките 12 години от тяхното обучение, към зрелостниците се обърна директорът на училището г-жа Таня Янкова.
От своя страна абитуриентите подариха букети на ръководството на училището, като се обърнаха с мили думи към целия колектив на школото. Своето уважение те показаха и към учителите им по пътя към финала на училищния живот. Абитуриентите изненадаха с букет цветя всички свои класни ръководители от началния, прогимназиалния и гимназиалния етап от обучението им. Сред множеството те откриха г-жа Василева, г-жа Кльонтова, г-жа Караджова, г-жа Костевска, както и г-жа Пирнарева, г-жа Иванова и настоящият им и последен класен ръководител – г-жа Мария Иванова.
На церемонията бе спазена красивата традиция по предаване знамето на училището от завършващите знаменосци към следващите ученици, които да продължават да го издигат с гордост, достойнство и отговорност.
Директорът на училището – г-жа Таня Янкова, награди отличниците на випуска, които през годините са показали своите знания, умения и старание не само в класните стаи, но и на редица състезания за знания, конкурси и инициативи. Зрелостниците, които бяха наградени за много добър и отличен успех са Христина Йорданова, Илиана Димитрова, Станислав Спасов, Радина Томова, Габриел Борисов, Ивана Петрова, Стойчо Памукчийски и Венцислав Германов.
Училището бе подготвило специални грамоти за всеки от своите абитуриенти. Всеки от тях получи отличие за свое уникално качество, за свой талант, с които е оставил трайна следа в своите съученици и учители.
Поздрав към зрелостниците отправиха с песен младите таланти Изабела Керанова от 5. "в“ клас и Христо Ковачки от 7. "б“ клас. Специално за завършващите училище каки и батковци танцуваха гимнастичките от групата по художествена гимнастика към училището.
На финала на училищния живот абитуриентите пуснаха в небето балони.
Директорът на училището ги изпрати към живота им извън класните стаи с менче, което плисна с пожелания да им върви по вода във всяко тяхно бъдещо начинание, а весело хоро постави финал на тържеството.
На тържеството директорът на средното училище в Симитли връчи отличия и на изявените ученици от начален, прогимназиален и гимназиален етап.
Много възпитаници на училището бяха наградени за своето старание и ученолюбие, за участието и отличията в редица конкурси и състезания и за своя талант. Г-жа Янкова благодари и за участието на всички ученици, родители и учители в организираните през учебната година благотворителни базари.
Директорът на училището изрази своята радост от съпричастността, с която всички те откликват при нужда. Специални награди бяха връчени и на най-активните в доброволческата дейност класове.
Последният училищен ден за абитуриентите на СУ "Св. св. Кирил и Методий“ уважиха зам.-кметът на Община Симитли Юлиан Мишев, председателят на Общинския съвет Вилимир Александров и секретарят на Община Симитли Гергана Стоименова.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Хиляди се събраха в Габрово, за да наблюдават традиционния карнав...
21:44 / 17.05.2025
"Ретро линия Искър" ще вози безплатно софиянци в неделния ден
21:21 / 17.05.2025
Кирил Петков призова софиянци да излязат на протест в подкрепа на...
20:58 / 17.05.2025
Велосипедист пострада след катастрофа в автомобил в столицата
19:42 / 17.05.2025
Софийското метро удължава работното си време заради финала на "Ка...
19:03 / 17.05.2025
Стана ясно дали ще спрат сметосъбирането в столичния район "Красн...
17:32 / 17.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21752) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19972) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12311) | 23% | ![]() |