В последните дни постъпват сигнали за счупени клони на липи на територията на град Казанлък. От Общината информираха, че са предприети незабавни проверки и контролни действия от компетентните органи.

В резултат на извършените обходи и проверки до момента са установени следните резултати:

- наложени са 3 глоби на установени нарушители;

- 12 непълнолетни лица са предупредени съгласно действащата нормативна уредба.

Преди този период не са постъпвали сигнали, свързани с подобни инциденти или нарушения.

Община Казанлък призовава гражданите към отговорно отношение към зелената система и опазване на обществените пространства.

"Продължават засилените обходи с цел предотвратяване на бъдещи увреждания на дървесната растителност. При установяване на нарушения гражданите се приканват да сигнализират своевременно на компетентните органи", категорични са от местната администрация.