Полицията в Благоевград излезе със съобщение, относно действията си около казуса с бездомните кучета в града. В нея пише:
В отговор на публикации в медии по повод образуваното на 12.07.2023 г. в ОДМВР-Благоевград досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325 Б, ал. 2, т. 1 за проявена жестокост към гръбначно животно – куче и задържани лица, ръководството на областната дирекция ви уведомява, че в своите действия полицейските служители се водят единствено от законите в РБългария, от вътрешно-ведомствените нормативни актове и разпоредби.
Персоналните обиди към служители на ОДМВР-Благоевград са нелогични, неподкрепени с факти и неприемливи като начин на комуникация между държавни и общински органи.



16:18 / 13.07.2023
1043





