Започна лятната програма "Плувно лято - 2026", която се провежда в хотел в Банско. Това съобщиха от Общината. Тя е насочена към децата на Банско. 

В периода 22 – 29 юни, всеки делничен ден, заниманията ще се провеждат по следния график:

От 10:00 до 12:00 ч. – за бъдещи първокласници и ученици със завършен първи и втори клас;

От 15:00 до 17:00 ч. – за ученици със завършен трети клас и по-големи.

Инициативата е част от лятната програма на МКБППМН – Община Банско и има за цел да насърчи активния начин на живот, придобиването на основни плувни умения и пълноценното прекарване на свободното време през ваканцията.