Умишленият без съмнение палеж на сградата на бившия техникум по механотехника (ТМТ-то) в Монтана е израз на мераците на местното ОПГ, практикуващо феодализма там, да изгради на това място в центъра пореден търговски "бизнес" център. Това написа депутатът от "Възраждане" Петър Петров.
Разбира се този палеж е извършен без проблем в безстопанствената държавна сграда, изоставена от десетилетие от всички отговорни за нея институции, за да я достигне тази съдба - да бъде подпалена, сетне въобще да не бъде възстановена, а наместо това - съборена за поредната "схема". Тези направиха и немислимото - запалиха ТМТ-то след дъжд - за да ни спрат да не настояваме повече от "Възраждане" сградата да бъде използвана за откриването на филиал на ВУЗ в град Монтана. Очакваме сега да вкарат в тази постановка и поредния виновен клошар за този палеж. Ако намерят клошар. И по познат местен сценарий, всичко ще приключи с вдигане на рамене, "неизвестни причини" и "неизвестен извършител".
ФОКУС припомня, че пожар обхвана първо втория етаж на бившата силикатна гимназия (ТМТ) "Юрий Гагарин" в събота, след което и покрива. Кадри в социалните мрежи показаха, че пламъците са унищожили покрива и част от конструкциите на училището. Огънят бе потушен в късния следобед в неделя.




11:01 / 10.08.2026
360





