Петима души са задържани за притежание на наркотични вещества при специализирана полицейска операция на служители от РУ – Радомир и Първо РУ в Перник. Иззети са близо 20 грама канабис.

Около 21:00 ч. в жилищен комплекс "Арката“ криминалисти от РУ – Радомир проверили двама криминално проявени местни жители. При вида на полицаите 29-годишен мъж изхвърлил 10 топчета със суха зелена листна маса с общо тегло около 9 грама. При направения полеви наркотест веществото реагирало на канабис. При последвалия личен обиск у него е открито още едно топче със същото съдържание. От 20-годишния му спътник не са иззети наркотични вещества. Половин час по-късно, отново в същия жилищен комплекс, полицаите проверили други двама криминално проявени мъже на 36 и 37 години.

Единият от тях изхвърлил 7 топчета със суха зелена листна маса с тегло над 6 грама, която също реагирала на канабис при тест. По-рано през деня, около 16:00 ч., служители на Първо РУ проверили 19-годишен перничанин. При личния обиск у него е открито пликче с около 1 грам суха зелена листна маса, реагирала на канабис. Петимата са задържани за срок до 24 часа по Закона за МВР.

По случаите са образувани бързи производства под надзора на прокуратурата.