В Свищов почетоха 49 години от разрушителното земетресение през 1977 година, което отнема живота на повече от 100 души и оставя безброй разбити сърца. Трагичното бедствие има тъжен отпечатък върху историята на крайдунавския град, а всеки 4 март е ден на поклонение пред паметта на невинните жертви.

Ръководството на Общината и близки на загиналите отново поднесоха цветя пред паметните плочи в града, а запалените свещички останаха да светят като символ за неугасващия спомен от тежката загуба.

Светла памет на загиналите!