Профилирана природоматематическа гимназия "Гео Милев“ - Стара Загора днес е домакин на двудневна мобилност по Националната програма "Иновации в действие“, която събира представители на водещи училища в страната за обмен на успешни образователни практики и съвременни педагогически решения.
В инициативата участват екипи от НПМГ "Акад. Любомир Чакалов“ - София, ППМГ "Добри Чинтулов“ - Сливен и ПГ "Пейо Крачолов Яворов“ - Петрич. В центъра на програмата са иновативните модели, разработени и прилагани в старозагорската гимназия, които свързват природните науки, технологиите и инженерното мислене в единен учебен процес.
Началото на форума бе поставено с изпълнение на химна на училището "Горди наследници“ от музикалната група "Пеещи звънчета“, което даде тържествен старт на срещата.
През първия ден участниците се включват в работилницата "3D конструиране и роботика ръка за ръка с природните науки“, както и в практико-ориентираните формати "Физика под налягане“ и "Лаборатория за чудеса“, които представят успешни модели за обучение чрез експерименти, анализ и изследователски подход.
Утре програмата продължава с посещение в Тракийски университет - Стара Загора, където е предвиден образователен семинар, насочен към връзката между средното и висшето образование и възможностите за развитие в STEM направления.
В заключителната част участниците ще обобщят представените практики и ще обсъдят идеи за бъдещи съвместни инициативи между училищата.
Сред официалните гости на откриването са Ива Радева, областен управител на Област Стара Загора, Станимира Димитрова, началник на отдел "Образование и младежки дейности“ в Община Стара Загора и г-жа Мария Цоловска, старши експерт по организация на средното образование в Регионално управление на образованието – Стара загора .
С тази среща ППМГ "Гео Милев“ - Стара Загора показва устойчивата си работа за развитие на модерно образование, основано на практика, партньорство и съвременни STEM решения.



14:30 / 16.04.2026
2263




