Отварят училищните дворове за децата на Благоевград. Това стана ясно на днешното заседание на Общински съвет - Благоевград. В своя профил в социалните мрежи общественият посредник Злата Ризова написа, че всяко дете има право да играе, да спортува и да расте в безопасна среда.

"Именно затова училищните дворове трябва да са със свободен достъп извън учебните занятия, за да могат децата да се радват на повече време на открито и повече възможности за движение и забавление. Училищните дворове са създадени за децата - място, където те могат да играят, да създават приятелства, да спортуват и да прекарват пълноценно свободното си време. Тази инициатива е в техен интерес и насърчава активния и здравословен начин на живот. Нека пазим училищните дворове чисти и подредени, за да останат те едно безопасно и приятно място за всяко дете в Благоевград, пише още тя.