Пореден случай на Лаймска болест регистрираха здравните власти в област Велико Търново. От Регионалната здравна инспекция в старата столица уточняват, че пациентът е засечен през миналата седмица, като не посочват общината, от която е, предаде кореспондент на "Фокус".
За периода 30 юни - 6 юли в областта са регистрирани още 6 случая на ентероколит, 24 – на варицела, 1 – на туберкулоза и 8 – на остри респираторни заболявания (ОРЗ).
През първата седмица от лятната национална кампания на Министерството на здравеопазването за популяризиране на електронното здравно досие и приложението eЗдраве, под мотото "С един клик – ти контролираш системата“, 34 граждани са активирали приложението еЗдраве и са получили достъп до своето електронно пациентско досие.
През настоящата седмица информационна акция за активиране на приложението eЗдраве ще се проведе в парк "Марно поле“ гр. Велико Търново на 09.07.2025 г. (сряда) от 09:00 до 11:00 часа.
В рамките на информационната акция се предвижда и интерактивна презентация за предпазване от слънчевата радиация под надслов "Слънце и здраве“.



17:30 / 07.07.2025
1340




