Преди два дни Министерство на транспорта публикува поредните безумни декларации, че "топчета" мазут били изплувал стар теч. Днес "топчетата" се завърнаха в Синеморец. Отново. И отново под формата на огромни петна мазут. Това написа във Фейсбук аниматорът Тео Ушев.
"Разбира се, това хрантутниците бюрократи от Министерствата няма как да го разберат - нито един от тях не се е появил по плажовете, поне да види каква екологична катастрофа се случва по крайбрежието ни.
Туристи събират мазут, омазани до ушите.
Чужди туристи гледат и не еярват на очите си, какво се случва.
Как мислите, дали ще се върнат повече?
А министърът на туризма колкото и да се снима с Дара, това няма да помогне. Сезон няма да има. И следващата година няма да има.
Защото природата си знае работата - тя отмъщава винаги за глупостта и алчността човешка", пише още той.




15:07 / 27.06.2026
1543



