От "Холдинг Варна" отговарят какви са инвестиционните им намерения за Крайбрежната алея

©
Това се казва в покана от "Холдинг Варна“ АД до медиите. Поканата за брифинга идва по-малко от 24 часа след като вчера кмета на града Благомир Коцев съобщи пред журналисти, че е изпратил писма до дружеството, с което настоява за повече информация за инвестициите на Крайбрежната алея.
Срещата с журналисти ще се проведе утре. Очаквайте подробности във Varna24.bg.
Проектът "Алея Първа“ е важна част от стратегическото развитие на региона, с амбиция да допринесе за икономическото възраждане и модернизация на Варна. Ще бъдат обсъдени целите, очакваните резултати, както и възможностите за местното общество и бизнеса, се казва в поканата на дружеството до медиите.
Припомняме, че вчера кметът Коцев на нарочен брифинг съобщи, че във връзка със засиления обществен интерес и нуждата от прозрачност, Община Варна е изпратила две писма до Областна администрация и Министерството на регионалното развитие и благоустройството, както и до "Холдинг Варна“, с които настоява за информация какви са планове и проектите за бъдещето на крайбрежната алея. Заради обществената значимост на темата, подемаме инициатива по прозрачност и ще предоставим цялата информация, която получим по темата.
Варненци трябва да знаят какво се случва и какво предстои да се случи. Аз като кмет желая да уведомя хората за действията, касаещи крайбрежната алея, както за държавната инфраструктура – брегоукрепителните дейности по дамбата и буните, така и за инвестициите в частните имоти по цялата крайбрежна алея, каза Благомир Коцев. Той поясни, че в Община Варна има кореспонденция с МРРБ за предстоящи и бъдещи интервенции, но няма детайли какво точно ще се случи.
Припомняме, че преди малко повече от месец от "Холдинг Варна“ АД дадоха пресконференция за проект, който стартират на Крайбрежната алея.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
21:17 / 03.05.2025
Напрежение пред "Пирогов" заради докарано починало дете
20:49 / 03.05.2025
Криминален психолог с интригуващи предположения за жестокото убий...
19:09 / 03.05.2025
Пловдивчанин е направил опит да се самоубие
19:12 / 03.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21400) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19681) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12158) | 23% | ![]() |