Успешно приключи Областният етап на ученическите игри по шах, който се проведе в шахматен клуб "Траяна“. Това съобщи Петко Крумов, началник на отдел "Спортни дейности“ в Община Стара Загора.

"Шахът не е просто игра, той учи на стратегия, търпение и дисциплина. Надяваме се тези млади шахматисти да продължат да развиват своите умения и да прославят училищата и града си на следващите етапи на състезанието“, добави Петко Крумов.

Класиране:

1–4 клас

ОУ "Мати Болгария“, Казанлък;

ОУ "Кирил Христов“, Стара Загора;

Св. Паисий Хилендарски, Раднево;

ОУ "Васил Левски“, Чирпан.

5–7 клас

ППМГ "Гео Милев“, Стара Загора;

Второ ОУ "П.Р. Славейков“, Стара Загора;

СУ "П.К. Яворов“, Чирпан;

Първо ОУ "Св. Паисий Хилендарски“, Гълъбово.

8–10 клас

ППМГ "Гео Милев“, Стара Загора;

ППМГ "Никола Обрешков“, Казанлък;

СУ "П.К. Яворов“, Чирпан.

11–12 клас

ППМГ "Гео Милев“, Стара Загора;

ППМГ "Никола Обрешков“, Казанлък;

СУ "П.К. Яворов“, Чирпан.

Класиралите се на първо място от всяка възрастова група ще продължат участието си на Зоналния етап.

Учениците бяха наградени с купи от Петко Крумов и Таня Косева, главен експерт в същия отдел.