Коледният базар във Велико Търново ще отвори врати още в края на ноември. Дървените къщички по традиция ще са в парк "Марно поле" и ще работят в дните от 28 ноември до 1 януари. 

И този път на базара ще се предлагат различни сувенири, ръчно произведени изделия, месни деликатеси и сладки лакомства. Децата ще могат да пуснат своите писма до Дядо Коледа в специалната коледна поща, а на сцената на Летния театър ще се изявяват популярни български певци и групи, както и местни музиканти и танцови формации.

Коледният базар в старата столица се организира от Община Велко Търново и oбщинска туристическа агенция "Царевград Търнов“. Той ще бъде отворен всеки ден до 1 януари 2026 година.

Документи за участие се приемат в офиса на Туристическия информационен център, а за условията по наемане на къщички, можете да се обърнете на e-mail tic@velikoturnovo.info или на 0887/ 659 829.