Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 37-годишен мъж за грабеж от денонощен магазин, при който е използвана заплаха с нож спрямо жена.

На 11.02.2026 г. около 02:33 часа, обвиняемият И.И. влязъл в денонощен магазин в столичния ж.к. "Връбница“  и отнел сумата от 890 евро, като използвал за това заплаха. И.И. заплашил с нож продавачката в магазина и й казал: "Айде отваряй касата“, след което тя му предала парите.

По случая се води досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал. 1 пр.2 от НК, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода“.

И.И. е осъждан. С постановление на наблюдаващ прокурор той е задържан за срок до 72 часа.

Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка "задържане под стража“ спрямо обвиняемия.