Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Община Бобошево, съвместно с Регионална здравна инспекция – Кюстендил, организира и проведе образователна инициатива, посветена на превенцията на тютюнопушенето, предаде ФОКУС. Инициативата се проведе сред учениците от Основно училище "Св. св. Кирил и Методий“ – Бобошево.
Кампанията бе насочена към повишаване на информираността на децата относно вредите от употребата на тютюневи изделия и рисковете за здравето в дългосрочен план. Чрез демонстрация с "пушеща кукла“ учениците имаха възможност нагледно да проследят как тютюневият дим влияе върху дихателната система. Визуалният елемент предизвика интерес и активност сред децата, които задаваха въпроси и участваха в обсъждане за вредните последици от тютюнопушенето.
По време на срещата бяха разгледани теми, свързани със значението на здравословния начин на живот, личната отговорност към собственото здраве и необходимостта от изграждане на трайни полезни навици още в ранна възраст. Акцент бе поставен и върху ролята на информирания избор и умението да се устоява на негативно влияние и натиск от средата.
Инициативата е част от последователните превантивни дейности на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Община Бобошево, насочени към формиране на отговорно поведение, устойчива ценностна система и ясна позиция срещу вредните зависимости сред подрастващите.



10:00 / 27.02.2026
1659





