Това табела с четири мечета вече краси входа на Смолян. Досегашният надпис с мечето се превърна в един от символите на Смолян. Над 10 години тя посрещаше и изпращаше гостите на нашия град. Но с оглед на това, че е направена от дърво и с години беше изложена на влиянието на атмосферните условия, дойде време да я подменим с нова, съобщават от община Смолян. "Мечетата се увеличиха, надяваме се, че ще предизвикват още повече усмивки във всички смолянчани и туристи!“, посочват от администрацията.
Те изказват огромни благодарности на Васил Говедарски, който изработи както старата, така и новата табела.



10:30 / 20.06.2026
705





