Нова метачна машина вече е по улиците на Кърджали

©
Тя е една от общо четирите машини, които Община Кърджали закупи за нуждите на общинското предприятие "Озеленяване, благоустройство и чистота".
Метачната машина и багер – товарач за почистване на нерегламентирани сметища бяха приети лично от кмета Ерол Мюмюн на 10 май, а до края на юни се очаква да бъдат доставени многофункционална почистваща машина с метачно устройство с всмукател и сметосъбиращ бункер и нов товарен автомобил – камион.
Сметопочистващата и сметосъбиращата техника е необходима на Общината за събиране и транспортиране на дървесни и зелени отпадъци от паркове, алеи, тротоарни площи и места с обществено предназначение.
"Смятаме, че с новата техника ще подобрим качеството на услугите по сметосъбиране и сметопочистване, които предлагаме.“, посочи кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн.
Общата стойност на новозакупената техника е 980 000 лева