Няколко случая на неправилно превалутиране от лева в евро са установени в заведения за обществено хранене в област Велико Търново. Това стана ясно на заседанието на Областния координационен център към Механизма за координация на наблюдението и контрола при въвеждане на еврото. От Комисия за защита на потребителите в старата столица отчетоха, че за седмица са получили 18 жалби и сигнали. Те са предимно за завишени цени на хранителни продукти и услуги. Продължават и оплакванията срещу автомивките. Има и жалби, свързани с високи сметки за ток, като те се препращат към КЕВР.
"Областният управител Валентин Михайлов обяви, че с оглед необходимостта от добра координация между структурите на регионално ниво, както и във връзка с доброто и навременно изпълнение на държавната политика, насочена към ефективното функциониране на еврото в Република България, се следят ценовите равнища при основните стоки и услуги, прави се и оценка на риска от спекула“, посочват от Областна администрация.
В ОД на МВР – Велико Търново са регистрирани 7 сигнала за нарушения, като по тях се работи.



17:35 / 25.02.2026
2324





