Любимата българска група "Тоника СВ“ ще изнесе голям концерт на сцената на Античния театър в Пловдив на 8 септември от 20 часа. Концертът ще бъде своеобразен бенефис на най-популярната и обична вокална група в България. Той ще разкаже тяхната история чрез музиката им. За 45 години "Тоника“ се превръща и остава една от най-любимите и значими музикални формации, оставила следа в спомените на поколения българи.
Засега заглавията на новите попълнения в репертоара на Милица, Ралица, Драго и Емил се пазят в тайна. "Трябва да има изненади за публиката“, лаконичен е Драго.
Новите песни ще имат премиера пред публика в Пловдив - това е първият самостоятелен концерт на групата в тяхната 45-годишна история на Античния театър. Някои от новите песни вече са записани в студио и по всяка вероятност "Тоника СВ“ ще издаде нов албум до края на годината.
Имената на композиторите, авторите на текстовете и аранжорите се пазят в тайна. Едно е сигурно, че основателят Стефан Диомов също се включва в нова композиция.
"Разбира се, че работя върху нови песни за Тоника СВ“, категоричен е маестро Диомов, който се очаква да присъства на грандиозния спектакъл в Пловдив.
През лятото групата редува почивка с участия из страната, но всички усилия са насочени към мега концерта в Античния театър. На него "Тоника СВ“ ще изпълнят големите си хитове като "Приятели“, "Един неразделен клас“, "Мария“ и други. Специална почит ще бъде отдадена и на отишлата си без време певица Ваня Костова.
"За нас е голямо вълнение да излезем пред публиката в Античния театър с обновен репертоар. Някои от старите ни песни ще са в нов аранжимент“, издадоха от групата.
“Този концерт ще бъде различен от другите участия на групата, защото Тоника СВ навлиза в своята 45-годишнина. Юбилеят ще бъде подобаващ. Музиката, характерният им изпълнителски стил ги превръщат не само в една от най-обичаните от поколения български групи, но и в пример как интелигентно един музикант и артист може да мине през времето, без да робува на модни течения“, разказаха организаторите от UPI events.
Най-популярната и обична вокална група в България с грандиозен концерт на Античния театър в Пловдив през септември
©
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Откриха щъркел - богомолец край Бургас
21:34 / 17.01.2026
Двама тийнейджъри подкараха чужда кола, след като собственикът си...
18:57 / 17.01.2026
Терзиев: В проектобюджета за 2026 г. е заложена най-голямата инве...
18:06 / 17.01.2026
Труп на млад мъж в центъра на Варна
17:30 / 17.01.2026
Оставиха в ареста участник в грабеж над възрастно семейство в Кюс...
17:26 / 17.01.2026
Старозагорска детска градина отбеляза Ромската нова година с праз...
17:18 / 17.01.2026
Актуални теми



11:10 / 21.08.2024
1435





