Награждават отличените от конкурса "Обичам гората и нейните обитатели“, съобщиха за "Фокус“ от Регионална дирекция по горите – Кюстендил. Награждаването на победителите в конкурса ще започне от 11.00 часа пред сградата на дирекцията. Ще бъде открита и изложба с отличените творби. Конкурсът е част от инициативите, посветени на Седмицата на гората.
Инициативата е с цел да даде възможност на ученици от основните и средни училища на територията на област Кюстендил да проявят въображение и да представят своята визия за красотата на българската гора и нейните обитатели.
В следобедните часове, в района на село Ломница, се организират залесяване и открит урок с ученици от Кюстендил.
Венцеслав ИЛЧЕВ



07:46 / 07.04.2023
1541





