В края на миналата седмица в спортната зала на стадион "Севтополис" в Казанлък завърши общинското първенство по волейбол за настоящата учебна година, съобщиха за "Фокус" от местната администрация. През изминалите три седмици се съревноваваха учениците от почти всички училища от Община Казанлък от 5 до 12 клас.

При момичетата за възрастова група 5-7 клас победната купа грабна волейболният отбор на ОУ "Мати Болгария", на второ място се класира отборът на ОУ "Кулата", а трети стана отборът на ОУ "Георги Кирков".

За възрастова група 5-7 клас при момчетата купата спечели отборът на ОУ "Георги Кирков". Второто място завоюваха състезателите на ОУ "Чудомир", а бронза отиде при отбора на ОУ "Кулата".

При 8-10 клас при девойките златото завоюваха от СУ "Екзарх Антим I", втори се класира отборът на ППМГ "Никола Обрешков".

При юношите на първото стъпало стъпиха от отбора на ПГ "Иван Хаджиенов", втори се класира отборът на ППМГ "Никола Обрешков", а трети стана отборът на СУ "Екзарх Антим I".

При най-големите - 11-12 клас при девойките първото място е отново за СУ "Екзарх Антим I", втори се класира отбора на ПХГ "Св. Св. Кирил и Методий", а на трето място се класира отборът на ППМГ "Никола Обрешков".

При юношите победната купа отново за ПГ "Иван Хаджиенов", втори стана отборът на ППМГ "Никола Обрешков", а трети се класираха волейболистите на Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм.

Община Казанлък благодари на всички участници и техните преподаватели, както и на всички които бяха част от организацията на волейболните срещи.