Васил Терзиев.
“В около 30% от дните през април имаше валежи. Въпреки това екипите на Столична община и районите напреднаха значително с косенето, а в последните няколко слънчеви дни наваксахме изоставането и продължаваме стегнато по план," каза още кметът.
Два пъти са окосени вече парковете и градините, за които се грижи Столична община. На някои места съвсем скоро ще приключи третият обход. В големите лесопаркове също е минало едно пълно косене, а в участъците от природен парк Витоша, за които се грижи Столичната община, екипите отчитат, че все още е студено и досега не се е налагало косене.
В междублоковите пространства в Средец, Красна поляна, Илинден, Надежда, Подуяне, Студентски, Изгрев, Триадица, Връбница, Възраждане, Овча купел, Красно сели и Нови Искър първото косене също вече е напълно завършено. Окосени са и зелените площи в селата Ботунец, Враждебна, Яна, Челопечене, Кремиковци, Кривина, Казичене и Герман, както и централните части на район Банкя. В част от тези райони вече е в ход и второ окосяване на междублоковите пространства.
В останалите райони дейностите също напредват и се очаква съвсем скоро всички терени, които са отговорност на районите да бъдат готови. Графикът за косене е динамичен и работата зависи както от метеорологичните условия, така и от приоритетността на другите дейности, с които са заети екипите на районите и на дирекция “Зелена система".
Кметът Васил Терзиев изказа благодарност на гражданите за сигналите, които изпращат за актуалното състояние на терените около техните жилища и обясни как се случва процесът по косене. “След приключване на косенето с по-голямата техника, екипите минават по терените и с тримери, след което се прави организация за събиране на тревата. Понякога това се случва в няколко поредни дни. Провеждаме и последващи обходи за забележки и възлагане на довършителни дейности, където е необходимо. След косенето на някои места се прави и повторно пръскане за кърлежи." Повторно обезпаразитяване рано тази сутрин е извършено в Южния парк.
“Благодаря на всички екипи на терен за неуморната работа. Продължаваме да следим и да ви информираме за напредъка. Пролетните дейности по поддръжка на зелените кътчета на София са едни от най-приятните занимания по управление на града," допълни Терзиев.
Около 45 екипа в момента косят зелените пространства в цяла София. Продължаваме да следим стриктно напредъка. Освен че прави пространствата в града по-красиви и приятни, окосяването е важно и за безопасността и заради процеса по обезпаразитяване през пролетта. Това информира кметът на Столична община Над 70% от всички зелени терени в София са окосени, големите паркове се косят за трети път

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Кола излетя в канавката след катастрофа в Монтанско
19:47 / 30.04.2025
Кметът на София за събарянето на хотела на Гайтански: Вече няма с...
19:41 / 30.04.2025
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
19:20 / 30.04.2025
Без синя и зелена зона в София на 1 и 6 май
18:20 / 30.04.2025
Богата и наситена ще е програмата на горнооряховския Летен театър...
18:00 / 30.04.2025
"Мамбо № 5" идва на живо за Празника на розата в Казанлък
18:00 / 30.04.2025
Актуални теми