Кристиян е 62-орото бебе, родено след като родителите му участваха в Програмата на Столична община за финансиране на инвитро процедури с донорски яйцеклетки. Момченцето е с мерки 3 кг и 48 см и се появи с помощта на д-р Събина Персенска и д-р Йоана Бозова в МБАЛ "Надежда", съобщиха от Столична община.
С него "инвитро отборът" на София вече включва 38 момчета и 24 момичета. Още 5 семейства са в очакване да станат родители до края на август т.г. след финансиране по Програмата на СО, съобщиха от фондация "Майки за донорството".
Тази година Столичният общински съвет прие изменения в Правилата на Програмата. За финансиране на процедури с донорски яйцеклетки вече могат да кандидатстват и жени без партньор, които отговарят на медицинските и административни условия, и нямат навършени 45 години към датата на подаване на документите. Програмният съвет, съставен от общински съветници и лекари-специалисти се събира няколко пъти годишно, за да разгледа подадените заявления за финансиране от СО.
Подробности за Инвитро програмата може да намерите на страницата на Столична община: https://www.sofia.bg/programms-invitro.



13:38 / 26.06.2026
210





