Над 300 състезатели от целия свят ще мерят сили в Международния плувен маратон Бургас, съобщиха за ФОКУС от Общината в морския град.
Надпреварата ще се проведе на 11 юли на Северния плаж в града и се организира за шеста поредна година.
Състезателите ще премерят сили в Бургаския залив на дистанции от 500 и 1000 метра.
Събитието е отворено както за професионални плувци, така и за любители на откритите води, които желаят да изпитат своите възможности.
Официалното откриване на маратона ще бъде от 10:00 часа на Северния плаж.
След провеждането на стартовете ще се състои и церемонията по награждаване на най-добре представилите се състезатели, която е насрочена за 12:30 часа.
Организаторите канят жителите и гостите на Бургас да подкрепят участниците и да станат част от спортния празник край морето, който обещава много емоции, оспорвани битки и вдъхновяващи спортни постижения.



15:08 / 09.07.2026
212





