Рекорден брой мартенички, картички и сувенири направиха децата на Горна Оряховица. Над 2400 експоната са събрани в традиционната изложба на горнооряховския Младежки дом през тази година.
Красивите символи на пролетта са изработени от деца от детските градини и училищата, Клуб "Земята и ние“ при Центъра за подкрепа за личностно развитие, както и от потребители на социалните услуги в общината, като част от ежегодната работилница за умения и добродетели.
Мартениците от изложбата ще бъдат раздадени на горнооряховчани и на потребителите на Домашен социален патронаж на 1 март, в рамките на ежегодната инициатива "Подари усмивка“. Акцията се организира от Община Горна Оряховица и Младежкия дом, а в нея ще ес включат и момчетата и момичетата от Горнооряховския младежки парламент.
След откриването на изложбата децата от Детска градина "Първи юни“ се включиха в импровизирана работилница, в която изработиха мартенички подкови за щастие и късмет. Всички малчугани получиха и малки награди от Община Горна Оряховица, за да бъдат поощрени бъдещите им участия в различни благотворителни инициативи.



15:15 / 26.02.2026
2178




