Великотърновец спечели Националния шампионат по хвърляне на копие за юноши до 18 години. Михаил Русинов, който е ученик в ПГСАГ "Ангел Попов“ в специалност "Транспортно строителство“, завоюва първото място с резултат 62,80 метра, демонстрирайки отлична форма и стабилност. С този успех той заслужи място на Европейското първенство за юноши под 18 години, което ще се проведе в Риети, Италия.
Михаил се състезава за клуб "Ивайло 93“ с треньор Николай Гемижев и продължава да се утвърждава като един от най-перспективните млади атлети в страната. Само преди година той печели златен медал и титлата шампион на България в тази дисциплина,
От гимназията на Михаил го поздравиха за впечатляващото постижение и му пожелаха достойно представяне на европейската сцена.



16:54 / 23.02.2026
1859





