По повод 148 години от Освобождението на Родината ни нека се съберем заедно, за да отдадем почит на героите и да отпразнуваме свободата на България.

С признателност към миналото и вяра в бъдещето ви каним на тържественото издигане на националния трибагреник – свещения символ на нашата независимост, сила и единство.

Честването ще се състои от 11:00 ч. пред сградата на НЧ "Д. П. Сивков – 1870“ в Нова Загора.

В празничната програма участие ще вземат: талантливата Иванеса Кирилова; Мажоретен състав при Община Нова Загора; ДЮФА "Загорчета“; Танцова школа "All Steps“; ДВГ "Усмивчици“ при НЧ "Напредък – 2001“; родолюбеца от гр. Сливен Йордан Янев и гласовитите новозагорски деца от клас "Народно пеене“ към ОШИ "Илия Аврамов“.

Нека си припомним, че свободата не е просто исторически факт – тя е памет, отговорност и достойнство. Нека покажем, че България живее в делата ни, в думите ни и в сърцата ни.

Очакваме Ви!