Ръководството на Националния исторически музей уведомява своите посетители, че на 3 март – официалния национален празник на Република България – Столична община е предоставила разрешение на "БМВ Клуб България" за организиране на автошествие, което ще се проведе на общинския паркинг пред официалния вход на музея.

Събитието ще започне в 12:00 ч., като се очаква участие на около 100 автомобила и приблизително 200–300 души на паркинга пред музея.

Ръководството на музея е изразило писмено своето официално възражение до Столична община с настояване да не бъде ограничаван достъпът до единствения официален вход и прилежащото парково пространство на музея. Към настоящия момент не е получен официален отговор.

Ръководството и екипът на Националния исторически музей поднасят своите извинения за евентуални затруднения, които биха могли да възникнат при посещението на музея в посочения ден.