Мултидисциплинарен екип, съставен от специалисти от различни институции, включително и психолози ще реши по-късно днес каква ще бъде съдбата на малтретираното дете от Лясковец. Това съобщи за ФОКУС Емилия Жилиева, заместник-кмет на Община Лясковец. Тя уточни, че в заседанието ще участват представители на Отдел "Закрила на детето“, Дирекция "Социално подпомагане“, администрацията, психолози и други експерти.

"Сигналът дойде от будни граждани, като веднага, след като го получихме заедно с кмета Васил Христов го предадохме на Отдел "Закрила на детето. До момента не сме информирани за подобни проблеми в това семейство“, поясни Жилиева.

Тя не изнесе подробности относно случая, но заяви категорично, че екипът на Община Лясковец ще помогне с всичко възможно, за да може детето да расте в нормална среда.

Към момента то е с майка си и вуйчо си, които полагат грижи за него.

По информация на ФОКУС става въпрос за 13-годишно момче, което не веднъж е пребивано от баща си, връзвано е и е претърпяло както физически, така и психически тормоз.