Кметът на Община Дупница Първан Дангов и неговият заместник Бойко Христов пожелаха успех на футболен клуб "Марек“ преди първата официална тренировка на мъжкия отбор за новия сезон. Това съобщиха за ФОКУС от Община Дупница. Ръководството на общината присъства на традиционния водосвет за здраве и благополучие, отслужен от архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия отец Венцислав Ангелов.

Общинското ръководство увери, че подготовката на отбора и течащите строителни дейности по футболната база са напълно синхронизирани, за да не се отрази ремонтът негативно на състезателите. Кметът Първан Дангов пожела на играчите и треньорите по-високо спортно майсторство в името на славата на родния клуб.

Ремонтните дейности на официалния терен и на помощното игрище "Шмиргело“ се движат изцяло по план, съобщи заместник-кметът Бойко Христов. Всички стари седалки на стадиона се демонтират, като идеята е съоръжението да бъде изцяло обновено. Вече са поръчани необходимите тревни чимове, а от тази седмица стартира изграждането на новата поливна и дренажна система на стадион "Бончук“. Планът е теренът да бъде напълно готов за игра до края на месец август. Заради строителните дейности е много вероятно "Марек“ да гостува в първите два или три двубоя от новия шампионат, за да се избегне отлагане на домакински срещи.

Общината има и дългосрочни планове за надграждане на спортния комплекс. Вече е готов и внесен проект за изграждането на нова спортна зала, за която ще се търси национално финансиране. Успоредно с това се подготвя трасето за бъдещо осветление на стадиона, което се прави предварително, за да не се компрометира предстоящото полагане на модерна лекоатлетическа тартанова писта.

Първата тренировка на "Марек“ очерта и кадровите промени в състава. В родния си клуб се завръщат защитникът Емил Виячки и нападателят Николай Ганчев. Сред новите попълнения са още Петър Кирев от втория тим на "Лудогорец“ и нападателят Анжело Кючуков-младши.

В същото време с клуба се разделиха Симеон Вешев, Борислав Вакадинов, Светослав Диков, Китан Василев и Илия Димитров. През новия сезон треньорското ръководство ще залага активно и на млади футболисти от собствената школа, съобразно новото правило за състезатели до 21-годишна възраст.