Децата ми са живи, здрави, прави и корави. Всичко си имаме, купувам им всичко. Пазарувам много, правя домашно сирене, готвя им, имаме домашни яйца от кокошките. Живеем в няколко стаи. Това каза за ФОКУС Сибел – майка на две от децата, за които полицията във Велико Търново алармира, че често са оставяни безпризорно в стопански двор в село Беброво. Най-голямото момиченце – на 11 години се оказва леля на двете по-малки деца.
Сибел е на 18 години, а мъжът ѝ – на 22 години. В кравефермата в еленското село идват преди 3 години с бебе, след което им се ражда още едно дете. Разказват, че живеят в няколко стаи в постройката, имат ток и вода. Тя категорично отрича децата ѝ да са в риск.
Полицейският екип от Районното управление в Елена се натъква на малчуганите, докато проверява дали в Беброво има хора без адресна регистрация. Сигнал незабавно е подаден към социалните служби и Отдел "Закрила на детето“.
Кметът на Беброво Николай Колев е категоричен, че условията в стопанския двор не са подходящи за деца.
"Виждал съм как кравата се отелила и теленцето и детенцето си играят на едно. Ставал съм свидел как децата се разхождат тук из тези изпражнения на кравите, играят си тук, не посещават никакви заведения, виждал съм социалните, че ги посещават“, обяснява той.
От Държавната агенция "Закрила на детето“ са се самосезирали по случая и са поискали подробна информация от социалните служби в Елена и полицията.



16:43 / 08.04.2026
12068




