50-годишен предизвика пожар в къща заради незагасена цигара, съобщиха за ФОКУС от ОДМВР-Стара Загора. Снощи, в  22:14 ч. в ОДЧ на Второ РУ-Стара Загора, е получен сигнал на тел.112 за горяща къща в Стара Загора. Местопроизшествието е посетено от служители на РСПБЗН и от полицейски служители. Установено е, че пожарът е възникнал в къща, обитавана от 52-годишен мъж.

По първоначални данни, мъжът е причинил пожара от незагасена цигара, която е пушил. Вследствие на пожара къщата му е напълно изгоряла. Засегната е съседна къща, собственост на 50-годишен мъж, като е обгоряла външна изолация на стена и част от покривната конструкция, както и външно тяло на климатик. Няма пострадали хора.

52-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа. Във Второ РУ-Стара Загора е образувано досъдебно производство под надзора на Районна  прокуратура-Стара Загора.