С приемането на промените в Закона за удължителния бюджет, предложени от Националното сдружение на общините в Република България /НСОРБ/, Общините ще получат подкрепа за разходите за електроенергия, горива и улично осветление. Няма да ни се наложи да гасим лампите и да се чудим как да плащаме отоплението в детските градини и старческите домове, както през 2022-а година. Така кметът на Велико Търново и председател на НСОРБ коментира приетите вчера поправки в Закона за удължителния бюджет.
"Макар да няма редовен бюджет, Общините няма да бъдат блокирани. Работата и животът ще бъдат близки до нормалните условия без политическа криза. Строителната програма за 2026-а година няма да бъде провалена. Всяка Община ще има своя културен календар, спортни събития, социални услуги и програми“, написа в профила си във Фейсбук кметът Панов.
Той благодари на народните представители, които подкрепиха промените, както и на колегите си от НСОРБ.



09:20 / 19.03.2026
2283





