Кметът на Варна: Над 2500 бегачи участваха в маратона днес, това е рекорд, атмосферата беше чудесна

© Facebook
Тази година в маратона участие са взели рекорден брой бегачи – над 2500, съобщи кметът на Варна Благомир Коцев във Facebook.
"Радвам се на силното международно присъствие, но още повече на българските финалисти.Наред с триумфа на кенийските състезатели, двамата български бегачи - Мариела Нинева и угандецът, състезаващ се за варненски отбор – Исмаил Ссенанджи, също взеха медали. Неговото време от 02:24:49 го направи и национален шампион", сподели още кметът.
Той отправи благодарности към организаторите за свършената работа, както и на фирмите, които успели да завършат големия ремонт по трасето навреме. На шофьорите и всички варненци се извинява за причиненото неудобство, заради затворените пътни отсечки.
"Смятам, че традициите са важни и понякога си заслужава малко да изтърпим, в името на това морската ни столица да се утвърждава като домакин на значими спортни и културни събития", добави кметът.