Не съм престъпник и не се крия от никого. Това каза кметът на Кърджали Ерол Мюмюн след като излезе от Областната дирекция на МВР, където бе отведен за разпит, предаде репортер на ФОКУС.
Той посочи, че е бил разпитван за две обществени поръчки. Мюмюн каза също, че ще съдейства на разследващите органи.
"Не е нужно да ни третират като престъпници, ние не сме такива. Държавата има належаща нужда от решение на редица проблеми, а не да се правят показни пиар акции. Трябва да се зададе натиск дали МВР е упражнявало натиск за изпълнение на политически амбиции. Кметът работи за благото на община Кърджали“, допълни Мюмюн.
Кметът беше посрещнат от граждани с аплодисметни и скандирания - "ДПС, ДПС, ДПС".
"ДПС ще бъде там, където са защитени правата на гражданите, но където са застрашени свободата и демокрацията. В България продължават полицейските репресии, органите на реда се използват за политически цели. Ненадейно в кабинета ми дойдоха въоръжени полицаи, бях отведен без да ми бъде обяснено защо. Връщам се на работа, за да продължа мисията си да решавам проблемите на хората. Призовавам хората да не се страхуват, да не се поддават на институциите. Управляващите да работят за решаването на проблемите на хората и да спрат с цирковете, на които ставаме свидетели от месец и половина", каза кметът.
"Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн е отведен на разпит във връзка със събиране на доказателство, касаещи длъжностно престъпление по повод на една обществена поръчка. Стойността на поръчката е значителна.Ако кметът на община Кърджали не е извършил престъпление, няма за какво да се притеснява ", заяви пред журналисти вътрешният министър Иван Демерджиев по-рано днес, предаде кореспондент на ФОКУС.
От своя страна Мюмюн призова Демерджиев да даде детайлна информация за акциите на МВР.
"Нормално е да има проверки, но да се влиза в сградата на общината в 10:10 часа и да се връчва призовка за явяване на разпит в 10 часа говори каква е целта. Ерол Мюмюн е кмет на община Кърджали и заместник-председател на ДПС, не е издирван престъпник и не се укрива. Нямаме и намерение да се крия. Винаги съм готов да съдействам на органите на реда. Посред бял ден да бъда изведен от работния ми кабинет пред хората с въоръжена полиция, разбирате какъв е замисълът, никога не съм се крил, заставам зад действията, които съм извършил с цялата си отговорност. Не е нужна показност", каза кметът.



13:41 / 28.05.2026
688





